První židle na světě vyrobená s pomocí umělé inteligence

spot_img

Tvarem a zbarvením připomíná mnohé jiné kusy nábytku. Způsob, jakým byla navržena, ji však výrazně odlišuje od všech dosud vyrobených modelů. Na rozdíl od nich je totiž zatím jedinou židlí na světě, kterou vyrobili s pomocí umělé inteligence.

Bylo jen otázkou času, kdy se umělá inteligence začne uplatňovat iv oblasti interiérového designu. Po nejnovějším asistovala také při návrhu a následné výrobě nové kolekce A.I. Chair Metal navržené pro italskou značku Kartell. Ta má ve svém portfoliu několik modelů plastového nábytku. Žádný však nebyl zhotoven způsobem, jaký se využil při vzniku pětice nových židlí.

Spolupráce lidské a umělé inteligence
Právě u nové kolekce A.I. Chair Metal měla umělá inteligence využita při tvorbě návrhu židlí oficiální premiéru. Přestože hlavní roli v celém procesu návrhu designu plnil stále lidský faktor, v tomto případě francouzský designér Philippe Starck, umělý jazyk od společnosti Autodesk sehrál důležitou roli. Přičinil se zejména o výpočty spojené s určením optimálního množství materiálu, které mělo židli odlehčit, ale zároveň ji udělat pevnou, kvalitní a schopnou zvýšit nosnost až na 150 kg.

Pět židlí z recyklovaného materiálu
Umělá inteligence svými výpočty výrazně přispěla ik tomu, že na výrobu židlí byl zvolen speciální materiál známý jako technopolymer. Jedná se o speciálně upravený plast, který má vyšší tepelnou a mechanickou odolnost než většina jiných plastových materiálů. Navíc, technopolymer je docela snadno recyklovatelný, což se potvrdilo i při testech provedených během výroby kolekce, která je celá z recyklovaného materiálu. Volba tohoto plastu zároveň umožnila přijít s několika barevnými variantami obohacenými o metalické odstíny.

Nové židle do jídelny nebo pracovny
Výběr uvedeného materiálu nehraje klíčovou roli pouze z hlediska barevné variabilnosti či udržitelnosti. Výsledkem je také hmotnost jednotlivých modelů, která dosahuje 3,5 kg. Tím se židle z kolekce A.I. Chair Metal staly pevné a zároveň snadno přenosné. V kombinaci s titanovým nebo bronzovým odstínem se zároveň hodí do více místností od jídelny až po domácí pracovny, případně pro jiné účely, při kterých první židle na světě vyrobená s pomocí umělé inteligence ukáže své přednosti.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora